Az elveszett levél

Az elveszett levél - Novella Blog

Az elveszett levél

Egy hópelyhes decemberi délután Mosolyka, a kilencéves kislány, és öccse, a hétéves Marci, az ablakpárkányon könyökölve nézték a hótakaróba öltözött csendes utcát, és készültek megírni életük legfontosabb levelét. A papír illata friss volt, mint a tél, a ceruza sercegése pedig olyan, mintha a szívük dobbanásait rajzolná kívánságsorokká.
Mosolyka kerek betűkkel írta:
„Kedves Télapó, idén nagyon, nagyon jók voltunk…”
Marci pedig hozzáfűzte kissé ferdén dőlt betűkkel, de annál lelkesebben:
„…és nagyon szeretjük egymást.”
Amikor elkészültek a levélírással, borítékba csúsztatták és megcímezték az északi sarkra, a Télapónak. Piros sálba burkolózva, izgatottan indultak a postára. Az utcán alig jártak emberek, a lámpák aranyszínű glóriát vontak a hóesés köré. Ám ahogy a postaláda közelébe értek, különös szél támadt. Nem olyan hétköznapi, nem olyan megszokott, hanem valami furcsán dühös, csípős, kabátráncigálós, hideglelős, mintha csak saját akarata lett volna.
Ez a szél egy furfangos boszorkány varázslatát hordozta. A boszi nem szerette a kívánságokat, mert azok emlékeztették arra, hogy valaha ő is hitt a csodákban. Egyetlen suhintására a szél kitépte a kislány kezéből a levelet, felkapta, és tovaszáguldott vele különös, fülsértő nevetés kíséretében.
– Utána! – kiáltotta Mosolyka, és már futott is.
– Visszahozzuk! – lihegte Marci, és szorosan követte.
Ahogy rohantak, átfutottak egy furcsa ködgomolyon, amiben a szél a levelükkel eltűnt. Alig láttak az orrukig, de kézen fogták egymást, és bátran haladtak előre. Lassan-lassan eltűnt a köd, friss hó csillogott mindenütt, s egyenesen előttük megjelent egy jéggel borított híd, amin hegyes fülű, színes ruhát viselő manók korcsolyáztak. Mikor meglátták a testvérpárt, megálltak, és kórusban mondták:
– Aki itt át akar menni, annak a legszebb karácsonyi emlékét kell elmesélni, és nekünk ajándékozni! Ez az ár! Megfizetitek?
– Igen – válaszolták egyszerre a gyerekek.
Mosolyka a közös mézeskalács-sütésről mesélt, Marci pedig arról, amikor először aludt el a fa alatt, míg a Télapóra várt. A manók megköszönték és félreálltak.
Ahogy továbbhaladtak, egy elvarázsolt erdőbe értek, ahol a fák félelmetes dolgokat suttogtak a fülükbe. Először nagyon megijedtek, de megszorították egymás kezét, és továbbmentek. A furcsa szél előttük játszadozott a levelükkel, mintha csak incselkedne velük. Kiérve az erdőből egy befagyott tó partján találták magukat, aminek a túlpartján maga a Boszorkány lobogtatta a levelüket, majd egy kézmozdulattal lángra lobbantotta. A pernye sötét könnyekként pöttyözte a makulátlanul tiszta havat. A boszi éles kacaj kíséretében eltűnt.
– És most mi lesz? – nézett a kisfiú a nővérére könnyes szemmel. – Oda a kívánságunk, elégett a levél, így nem kapja meg a Télapó, hiába tettünk meg ilyen hosszú utat.
Ekkor hirtelen felragyogott az ég. Harangszó csendült, és a hópelyhek táncolni kezdtek. Egy csodálatos szán ereszkedett le közéjük, rajta Santa Claus mosolygott, nagyot ho-ho-hózva, a rénszarvasai szemében csillagfény égett.
– Bátor gyerekek vagytok – mondta melegen. – A leveletek abban a percben megérkezett hozzám, amikor a boszi elégette. Mindegy, hogy postán, kandallóban, elégetve vagy futárral, ha megírtátok és szívből akarjátok, akkor eljut hozzám azon nyomban. De tudjátok mit? A legnagyobb ajándék ti vagytok egymásnak, mert nem adtátok fel, közösen próbáltátok visszaszerezni a levelet. Az a mély szeretet, ami köztetek van példaértékű – ölelte magához a gyerekeket.
Majd egy mozdulattal megtörte a boszorkány varázsát, a szelet megszelídítette, és útjára engedte. Mosolykát és Marcit betakarta egy pihe-puha takaróval, s mire pislogtak egyet, már otthon is voltak a karácsonyfa mellett, Karácsony este. A fa alatt ott sorakoztak az ajándékok. Pont azok, amiket kértek. Ám amikor egymásra néztek, tudták – a legszebb ajándék ez a közös kaland volt, amit örökre a szívükbe zártak.
És ha azon az éjjelen figyeltél volna, talán te is hallottad volna, hogy a szél már nem tombol, hanem halkan dúdol egy karácsonyi dalt.

Értékeld a novellát csillagokkal!
[Összes: 3 Átlag: 3.7]

Ha tetszik ez a novella, ne felejtsd el csillaggal értékelni, vagy hozzászólásban elmondani a véleményed!

Kapcsolódó cikkek

Az új vér!

A világ titkai sokszor sötétben rejtőznek, és a legnagyobb titok, amit az emberiség valaha is felfedezett, a vámpírok létezése volt. Nem mesék, nem mítoszok, hanem valódi, halhatatlan lények. Az emberek évezredek óta féltek tőlük.

Az albérlet

Anna egy csendes kisvárosba költözik albérletbe, ahol hamar közel kerül gazdag főbérlőjéhez, Károlyhoz. A nő azonban nem szerelmet keres, hanem pénzt – és ha kell, öl is érte. Amikor azonban rájön, hogy a férfi titokzatos mérgeket rejt a pincében, gyanakodni kezd. Egy végzetes éjszakán mindhárman játszanak… de csak egy marad életben.

Irina emléke

A 60-as években játszódik Szombathelyen., , mikor 9 éves voltam. Közös udvarban laktunk Szovjet katonatisztek csaladjaival, kiknek gyerekeivel tilos volt játszanunk, ahogy nekik is tilos volt velünk. De a gyermeki tisztaság és makacsság felülkerekedett a szabályokon .Én , Irén /Irina/ és Kátya összebarátkoztunk kiharcolva magunknak a barátság jogát.

A cukrászné

Kiderült, hogy Csilla szakmailag mindent megtanult a volt férjétől. Kész cukrásznő volt. Ez azonban semmilyen konfliktust sem okozott közöttük. Amit Tibor másként szokott csinálni, Csilla is elkészítette, megsütötte úgy, ahogyan ő szokta. Utána összehasonlították, hogy melyiküké lett jobb.

Válaszok

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

error: MInden tartalom jogvédett!